ELS MÓN DELS GEGANTS S’APROPA A LA NOSTRA ESCOLA!

Avui hem rebut la visita de na Maria Magdalena i en Toni “Ballador” a la nostra escola com a representants de la colla de geganters de sa Pobla. Ens han recordat la figura de la nostra inestimable Madò Antònia Buades i hem pogut escoltar una miqueta de les veus de madò Buades i la seva neta. Endemés ens han contat com la colla de gegants de sa Pobla s’engrandirà amb dues noves figures que duran el nom d’Antònia i Toni fent un sentit homenatge a dues persones que tant han ajudat a conrear i preservar la cultura i les tradicions nostrades del poble de sa Pobla. Amb l’acompanyament del so de les ximbombes, els infants han cantat algunes gloses dedicades al nostre estimat Sant Antoni i al seu contrincant per excel·lència: el dimoni.
Ha estat un plaer i un gust immens poder gaudir d’una estona amb els nostres geganters, i sentir vibrar a la nostra pell un emotiu sentiment.
Moltes gràcies i que pugueu tornar moltes més vegades!